Piyasalara bakış

BIST 30 Endeksi son işlem gününde %1.22 düşüş ile 9,606 seviyesinden günü tamamladı. Gün içi en düşük 9,606 seviyesini gören BIST 30 Endeksi, en yüksek 9,782 seviyesini gördü.

Biden: “Saldırı silahlarını ve yüksek kapasiteli şarjörleri yasaklayacağız”

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, saldırı silahlarını ve yüksek kapasiteli şarjörleri yasaklayacaklarını bildirdi.

Biden: “Saldırı silahlarını ve yüksek kapasiteli şarjörleri yasaklayacağız”

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, saldırı silahlarını ve yüksek kapasiteli şarjörleri yasaklayacaklarını bildirdi.

Ramazan kolileri dijitalleşti

Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala şirketler erzak yardımı hazırlıklarına başladı. Türkiye’nin lider sadakat ve ödüllendirme sistemleri şirketi Momento’nun Satış ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emrah Gövenç, şirketleri operasyonel maliyetten kurtarırken, çalışanların bir kod aracılığıyla dilediği ürünü online satın almasına olanak sağlayan “Dijital Erzak” ürünlerine ilginin yoğun olduğunu söyledi.

Gana, LGBTQ kişilerin ve aktivistlerin haklarına yönelik baskıları yoğunlaştırıyor

STOCKHOLM-29.02.2024-HİBYA- Gana parlamentosu, Batı Afrika ülkesinde LGBTQ kişilerin ve lezbiyen, gey veya diğer geleneksel olmayan cinsel veya toplumsal cinsiyet kimliklerini destekleyenlerin haklarına yönelik baskıyı yoğunlaştıran bir yasayı kabul etti.

Başkan Aktaş: ''Projemiz vatandaşlarımıza destek, esnafımıza da can suyu olacak''

Bursa’daki ihtiyaç sahiplerine umut, esnafa da katkısı olacak ‘'gıda, giyim, kırtasiye sosyal destek çekleri ile ilgili tanıtım toplantısı ve protokol imza töreni'', Atatürk Kongre Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda yapıldı.

VİOP teknik analizi

Dün açılış sonrasında gelen tepki alımları ile 9813’e kadar yükselen Şubat vadeli endeks 30 sözleşmesinde gün ortasından sonra hava tekrar terse döndü ve endeks günü %0.87 oranında değer kaybı ile 9648.50 seviyesinden tamamladı.

Küresel piyasalar

Küresel hisse senedi endekslerinde satışlar devam ederken, Bitcoin yükselişini sürdürüyor.

BM: “Irkçılıkla mücadele etmek hepimizin ortak sorumluluğudur”

Birleşmiş Milletler (BM), ırkçılıkla mücadele etmenin herkesin ortak sorumluluğu olduğunu bildirdi.

İnsani yardım çalışanları İsrail'den sınır dışı edilme tehlikesiyle karşı karşıya

STOCKHOLM-29.02.2024-HİBYA- Vizelerin dondurulmasının ardından insani yardım çalışanları İsrail'den sınır dışı edilme tehlikesiyle karşı karşıya.